niedziela, 6 lipca 2014

Po pierwsze śniadanie - Renata Ruszniak

Dzisiaj chciałam polecić Wam książkę o zdrowym odżywianiu. Prosta, ale jednocześnie bardzo ciekawa pozycja, dla osób, które chciałyby zmienić nawyki żywieniowe, ale nie wiedzą na co zwracać uwagę podczas tworzenia codziennych jadłospisów. 
Książka napisana jest w formie informacji i wskazówek skupiających się nad wielką wagą śniadania, które autorka powtarza i podkreśla do znudzenia - wszystko po to, aby czytelnik dobrze zapamiętał kilka podstawowych, ale bardzo ważnych punktów, które stanowią podstawę zdrowego odżywiania. Generalnie informacje, które przekazuje książka są bardzo logiczne i oczywiste, dają jednak do myślenia i zachęcają do zmiany złych nawyków. Na koniec autorka podaje kilka przepisów na codzienny jadłospis.
Osobiście książka bardzo mi się podoba. Teraz bardziej szczegółowo będę czytać etykiety, sprawdzać indeks glikemiczny poszczególnych produktów, ale przede wszystkim będę walczyć ze złymi nawykami żywieniowymi mojego dziecka - nie będzie to prosta sprawa.
Ciężko będzie z dnia na dzień przestawić się na zdrowe posiłki i wyeliminować z diety, te które szkodzą, ale małymi krokami - nie robiąc rewolucji - na pewno się uda :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drukowanie