sobota, 15 listopada 2014

Eko Bio Organic Centrum Mikołów8 listopada w Mikołowie otwarto bazar z ekologiczną żywnością - Eko Bio Organic Centrum. Nie mogłam być na otwarciu, ale wybrałam się na zakupy dzisiaj. 

Przed wejściem do hali targowej stoi food truck z różnymi przekąskami - np. kanapkami ze śledziem czy łososiem, pieczoną kiełbasą czy kurczakiem. Zaczyna się znakomicie..


Hala targowa mieści kilkadziesiąt stoisk, wśród których znajdziemy:

- dość spore bio delikatesy - można tu kupić mąki, makarony, herbaty, kasze, oleje i wiele innych artykułów znanych ze sklepów z ekologiczną żywnością. Ceny produktów różne - od tych bardzo przystępnych do wyższych za podobne produkty - generalnie ceny jak w eco sklepach, jeśli nie chcemy za dużo wydać musimy dobrze się rozejrzeć.


- sklep ze zdrową żywnością - pochodzącą z różnych krajów świata - kupiłam tu sól morską i pesto - ceny bardzo przystępne

- dwa stoiska z pieczywem - w jednym organiczny chleb - droższy, na drugim stoisku niecertyfikowany, ale bez konserwantów - trochę tańszy (bochenki w granicach 5-8 zł)


- kilka stoisk z serami - naszymi polskimi, ale również przywiezionymi prosto z Holandii - i to dla mnie jest największy hit - kilka miesięcy temu będąc w Holandii zakupiłam kilka serów i ich smak był niesamowity, dziś znowu mogłam zasmakować w tych wspaniałych serach. Ceny serów holenderskich średnio 50-60 zł/kg - warto kupić chociaż na spróbowanie :)


- stoiska z greckimi specjałami - duży wybór oliwek, suszone pomidory, cudowne tzatziki i przemiła obsługa - każdy klient był częstowany, a towar sprzedawany od serca - stoiska z warzywami
- stoiska z wędlinami
- stosika z rybami
- stoisko z jajkami i kurczakami z chowu ekologicznego
- świetne stoisko z książkami (których tematyka dotyczy żywienia i rożnych diet) oraz ziołami
stoisko z polskimi ekologicznymi kosmetykami
- stoisko związane z sokoterapią
- punkt dietetyczny - gdzie można bezpłatnie dokonać analizy składu ciała - zrobiłam i trochę się przeraziłam - jeszcze dużo pracy przede mną

Dodatkowo punkt zabaw dla najmłodszych oraz warsztaty kulinarne dla dzieci, kawa, bio pizza, a w przyszłości jeszcze inne atrakcje.

Podsumowując, jest to bardzo fajne miejsce, które z pewnością będzie się rozwijać i działać coraz prężniej. Możliwość zakupu trudno dostępnych, wartościowych produktów, sprawia, że chętnie jeszcze nieraz wrócę tutaj na zakupy. Niestety targi tego typu wiążą się z wysokimi cenami produktów, także w tym przypadku nie można tego uniknąć, ale jeśli poświęci się trochę czasu i z rozwagą podejdzie do tego typu zakupów można wyszukać produkty, które nie będą odstraszały ceną, a z pewnością posłużą naszemu zdrowiu. Polecam wszystkim, chociaż raz, wybrać się w takie miejsce jak Eko Bio Organic Centrum, a z pewnością docenicie żywność ekologiczną.


Centrum otwarte jest 
w sobotę w godzinach od 8.00 do 15.00
a od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00 działają delikatesy i piekarnia


Eko Bio Organic Centrum

ul. Kościuszki 61

Mikołów

4 komentarze:

 1. Hej! Fajnie znaleźć w sieci jakąś śląską "sąsiadkę". Sama wybieram sie na Eco Bazar do Mikołowa, jestem bardzo ciekawa jak to wygląda. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) eco bazar polecam.. ja mam bardzo blisko, także teraz w sobotę też się wybieram, mają być nowe stragany, także zobaczymy co będzie jeszcze można kupić fajnego :)

   Usuń
 2. Również zastanawiam się jak to wszystko wygląda na żywo :) Trzeba się wybrać - pewnie będzie tam coraz więcej tych stoisk :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale jadłbym, aż mi się uszy by trzęsły.

  OdpowiedzUsuń

Drukowanie